Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

15 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

Po raz kolejny z kościoła parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się 15 marca o godz. 18 mszą św. Organizatorzy przewidzieli trzy trasy, każda z nich ma długość ponad 40 km.

Udział w EDK polega na indywidualnym (lub w małej grupce) przejściu nocą wcześniej opisanej trasy, zgodnie z własnym tempem i możliwościami i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pielgrzymi idą w ciemności i skupieniu, pokonując własne słabości. Każdy idzie na własną odpowiedzialność.

Wszelkie informacje oraz zapisy – na stronie www.edk.org.pl. Informacje o dąbrowskiej EDK można znaleźć na facebooku #EDK Dąbrowa Tarnowska

Pomysłodawcą EDK (podobnie jak i Szlachetnej Paczki) jest ks. Jacek Stryczek wraz ze wspólnotą Męska Strona Rzeczywistości i Stowarzyszeniem WIOSNA. Pierwsza EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA odbyła się w 2009 roku na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. W 2024 roku odbywa się w 15 krajach, 510 miejscach, na 1145 trasach.

Zapraszamy 15 marca na dąbrowską EDK! Chętnych zapraszamy również tydzień później (22 marca) na EDK do Szczucina lub Żabna.