Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Słowo od Burmistrza

Burmistrz Dąbrowy TarnowskiejSzanowni Państwo,

Jest nam bardzo miło, że zdecydowaliście się Państwo zapoznać ze stroną internetową poświęconą Miastu i Gminie Dąbrowa Tarnowska. Dla tych z Państwa, dla których Dąbrowa Tarnowska nie jest jeszcze znana, niech niniejsza strona www będzie zaproszeniem do przyjazdu i zapoznania się z całą gminą.

Dla wszystkich, których drogi życia prowadziły przez Dąbrowę Tarnowską, bądź też znajdują swoje korzenie właśnie na ziemi dąbrowskiej, zapoznanie się z niniejszym portalem będzie powodem do wspomnień, jak i wirtualnym śledzeniem aktualnego życia Dąbrowy Tarnowskiej i jej Mieszkańców.

Zachęcając Państwa do jak najczęstszych odwiedzin naszej strony, mamy nadzieję przekonać do przyjazdu do Dąbrowy Tarnowskiej i realnego doświadczenia całego Powiśla Dąbrowskiego.

Odkrywając urokliwe miejsca, ciekawą historię, czy miejsca pamięci, zapewne spędzicie Państwo miłe chwile w zabytkowym miejskim parku lub odwiedzicie placówki kulturalne, jak Ośrodek Spotkania Kultur (dawna synagoga chasydzka), Miejska Biblioteka Publiczna, czy Dąbrowski Dom Kultury z Cyfrowym Kinem 3D. Przy okazji warto byłoby również skorzystać z rekreacji i odnowy biologicznej na nowoczesnej Krytej Pływalni i w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Chcemy, aby czuli się tutaj Państwo jak najbardziej komfortowo.
Odwiedzając dąbrowską ziemię bez wątpienia poznacie Państwo ludzi wartościowych, pracowitych, życzliwych, a równocześnie otwartych na wszelkie kontakty. Wielu z nich może okazać się świetnymi partnerami w dziedzinie gospodarki lub kultury.

Strategia Rozwoju Gminy Dąbrowa Tarnowska wskazuje kierunek dalszego rozwoju gminy do 2020 roku. Gmina Dąbrowa Tarnowska jest miejscem przyjaznym inwestorom z ustanowioną w 2013 r. Specjalną Strefą Ekonomiczną w miejscowości Morzychna. Posiada certyfikaty GMINA FAIR PLAY 2005 i 2009. Jest też uczestnikiem wielu konkursów i plebiscytów. Od wielu lat znajduje się w „Złotej Setce Samorządów”, czyli rankingu prowadzonym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Od wielu lat znajduje się w czołówce polskich samorządów wg Rankingu Związku Powiatów Polskich, a obecnie jest liderem tego prestiżowego rankingu. Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej od maja 2010 roku posiada Certyfikat jakości ISO:9001-2009.

Wierzymy, że przedstawione informacje na tej oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej – www.dabrowatar.pl – zachęcą Państwa do odwiedzania gminy, a być może do stałego związania się z tym zakątkiem województwa małopolskiego, odległym tylko o 90 kilometrów od Królewskiego Miasta Krakowa, jak również, że dzięki niej uzyskają Państwo wszelkie wyczerpujące informacje związane z obsługą Państwa przez samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska.

Wiadomości z życia naszej gminy możecie Państwo śledzić codziennie na naszej stronie internetowej: www.dabrowatar.pl.

Będziemy wdzięczni za włączenie się Państwa w rozwój naszej gminy i okazaną życzliwość.

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej