Jubileusz 20-lecia Lokalnej Grupy Działania „PROWENT” stał się wyjątkową okazją do podsumowania dwóch dekad intensywnej pracy na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele samorządów, w tym Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, reprezentanci Urzędu Miejskiego, lokalni działacze, społecznicy, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i instytucji, które na przestrzeni lat korzystały ze wsparcia LGD.
To wydarzenie było nie tylko okazją do wspomnień i podziękowań, ale również momentem refleksji nad tym, jak ogromny wpływ na rozwój naszej gminy miała współpraca w ramach PROWENT-u.
Dzięki wsparciu LGD PROWENT do Gminy Dąbrowa Tarnowska trafiło łącznie ponad 7,6 mln zł, które zostały przeznaczone na realizację licznych inwestycji i inicjatyw służących mieszkańcom.
Środki te pozwoliły na rozwój wielu obszarów życia społecznego, w tym: infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, przestrzeni publicznej, kultury i dziedzictwa lokalnego, edukacji oraz integracji społecznej i zróżnicowanej działalności gospodarczej.
Lokalna Grupa Działania PROWENT została zarejestrowana 7 kwietnia 2006 roku, a od 2010 roku działa jako organizacja międzywojewódzka, łącząc Małopolskę i Podkarpacie. Obecnie obejmuje swoim zasięgiem 11 gmin i 3 powiaty.
Od 2007 roku stowarzyszenie przeznaczyło na inwestycje ponad 50 milionów złotych, wspierając rozwój lokalnych społeczności i umożliwiając realizację wielu ambitnych projektów.
Jak podkreślił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, wiceprezes zarządu LGD, Krzysztof Kaczmarski, PROWENT jest „doskonałym przykładem tego, jak mogą współdziałać gminy i jak możemy na kompromisie robić to, co jest potrzebne naszym społecznościom”.
Jubileuszowa gala była nie tylko podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć, ale również zapowiedzią kolejnych wyzwań i możliwości. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że współpraca, zaangażowanie i konsekwencja w działaniu przynoszą wymierne efekty.
Zdjęcia źródło: LGD Prowent