Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Akcja Katolicka w Nieczajnie pielęgnuje tradycje spotkań opłatkowych dla Seniorów

dzieci ze szkoły w Nieczajnie Górnej w strojach jasełkowych

W niedzielne popołudnie 28 stycznia br. po Mszy św. odprawionej w Kościele Parafialnym w Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne dla seniorów przygotowane przez Akcję Katolicką parafii Nieczajna Górna.

W spotkaniu udział wzięli: Proboszcz Parafii Nieczajna Górna ks. Stanisław Bieleń, Barbara Białkowska Prezes oddziału Akcji Katolickiej w Nieczajnie Górnej, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek, Radni Rady Miejskiej: Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec, Andrzej Pabian, Sołtys Wsi Nieczajna Górna Jan Bąba, Sołtys Wsi Nieczajna Dolna Czesław Podosek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej Dariusz Węglowski.

Zebrani obejrzeli przygotowane przez uczniów i nauczycieli okolicznościowe przedstawienie, które wprawiło zebranych w wyjątkowy nastrój.

Następnie goście i seniorzy w rodzinnej atmosferze wspólnie zasiedli przy świątecznym stole na którym królowały najróżniejsze smakołyki.

Spotkanie było okazją do przyjacielskich rozmów, oderwania się od codziennych spraw, a przede wszystkim do spędzenia czasu w życzliwej, radosnej atmosferze, ciesząc się swoją obecnością.

Wydarzenie poprowadziła Prezes Akcji Katolickiej oddział w Nieczajnie Górnej Barbara Białkowska.

Wspólnemu kolędowaniu, które niesie radość i nadzieję dyrygował organista Damian Węgiel.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do seniorów, którzy zechcieli przybyć na spotkanie, podzielić się uśmiechem i dobrym słowem.