Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Oddziale Rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dąbrowie Tarnowskiej

Mężczyźni z kwiatami doniczkowymi w rękach

Początek marca obfituje w uroczystości z okazji Dnia Kobiet organizowane przez różne grupy, stowarzyszenia i środowiska. Z tej okazji dąbrowscy seniorzy z Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dąbrowie Tarnowskiej 8 marca br. świętowali zarówno Dzień Kobiet jak i przypadający dwa dni później Dzień Mężczyzn.

Wspólne celebrowanie, w którym udział wzięło ponad 100 osób, odbyło się w restauracji „Powiśle” w Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym ważnym dniu nie zabrakło życzeń, toastów i przemówień. Z emerytami i rencistami spotkał się Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Jacek Sarat – Prezes RPWiK, który jest sympatykiem Związku Emerytów. Panowie życzyli zgromadzonym wszystkiego, co dobre, przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności na cały rok. Burmistrz w swoim wystąpieniu wyraził swój podziw dla tego, jak prężnie dąbrowscy seniorzy działają. Poinformował także o rozpoczętym naborze wniosków na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki i rekreacji, na które Związek corocznie składa projekt. Podkreślił również, że bardzo się cieszy, że wspólnie z samorządem realizują różne przedsięwzięcia, a na koniec podziękował członkom stowarzyszenia za zaangażowanie w życie kulturalne naszej gminy.

Wszyscy Panowie wręczali Paniom uczestniczącym w spotkaniu oraz Paniom z obsługi restauracji piękne kwiatki. Następnie Panowie odśpiewali Paniom huczne „Sto lat”. Także Panie w dowód uznania i podziękowania złożyły życzenia i wręczyły Panom symboliczne upominki z okazji obchodzonego 10 marca „Dnia Mężczyzn”. Po pysznym obiedzie, części oficjalnej i słodkim poczęstunku nastąpił ciąg dalszy świętowania. Dopełnieniem obchodzonych uroczystości było dołączenie Zespołu „Wiarusy”, który uświetnił spotkanie graniem i śpiewaniem.