Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

FINAŁOWY „PORANEK Z BAJKĄ” W MBP

Czwartkowe przedpołudnie 13 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej bezsprzecznie należało do przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej i z Przedszkola Niepublicznego Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podziękowano „Tropicielom Przyrody” ze Szkoły „Dwójki” z naszego miasta za udział w wieloletniej akcji Oddziału dla Dzieci MBP „Poranek z Bajką” w edycji 2023/2024, którzy w tym dniu otrzymali imienne dyplomy za uczestnictwo z rąk zastępcy burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Ryczka i dyrektor MBP Anny Jastrzębiec-Witowskiej. Natomiast „Słowiczki” z dąbrowskiej Ochronki zaproszono do wspólnego czytania w kolejnym roku szkolnym.

Ten finałowy „Poranek z Bajką” uświetniły recytacje i wokale, a nawet tańce zaprezentowane przez Grupę Teatralną „Chochliki” z Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej pod kierunkiem Barbary Nawój, która narracją wzbogaciła dziecięce popisy.

To wydarzenie było doskonałą sposobnością by wyrazić słowa wdzięczności także instytucjom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację tych czytelniczych poranków w roku szkolnym 2023/2024: 6-24 Hufcowi Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowemu Domu Samopomocy w Oleśnicy, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Serdecznie podziękowania skierowano również w stronę przedszkoli i rodziców za miłą współpracę dzięki, której te bajkowe ranki zawsze są wyjątkowe.

Warto wspomnieć też o Firmie GOOD SNACK sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej wspierającą dobrą zabawę w Oddziale dla Dzieci MBP zarówno w trakcie „Poranków z Bajką”, jak i innych bibliotecznych inicjatyw.