Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Honorowy Obywatel oraz Samorządowcy z Wrocławia odwiedzili Dąbrowę Tarnowską

W dniu wczorajszym z wizytą do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej przybył Honorowy Obywatel Gminy Profesor Jan Chmura wraz z delegacją Urzędu Miejskiego Wrocławia: Doradcą Prezydenta Wrocławia ds. Sportu Zbigniewem Korzeniowskim, Dyrektorem Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław Łukaszem Wójcikiem oraz Zastępcą Dyrektora ds. Sportu, Rekreacji i Marketingu Łukaszem Sarapuk. Z gośćmi spotkali się Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Zastępca Burmistrza.

Wizyta była okazją do miłej rozmowy o wspomnieniach naszego rodaka związanych z Dąbrową Tarnowską, o maratońskich osiągnięciach, uzyskanych sportowych rezultatach, a także o ambitnych planach na przyszłość, które nadal są związane z aktywnością fizyczną i działalnością naukowo-dydaktyczną.

Spotkanie przebiegło w atmosferze dyskusji, która przyczyniła się do wymiany doświadczeń w zakresie sportu i kultury na przykładzie tak dużego miasta jak Wrocław. Burmistrz zapoznał gości z rozpoczętymi na terenie naszej gminy przedsięwzięciami w infrastrukturze sportowej. Omówione zostały technologie budowy sal gimnastycznych przy Szkołach Podstawowych w Szarwarku i Laskówce Chorąskiej. Dyskutowano również o dobrych praktykach i innowacyjnych rozwiązaniach dot. funkcjonowania otwartego basenu, w tym zasad zatrudniania ratowników.

Spotkanie było cennym wkładem w spojrzenie i pomysły na przyszły rozwój sportu w naszej gminie. Na zakończenie padły deklaracje dot. nawiązania współpracy z samorządem Wrocławia oraz chęć i gotowość służenia radą oraz doświadczeniem.