Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego

Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński “Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie.” 28 par małżeńskich z gminy Dąbrowa Tarnowska już od 50 lat tę miłość w swoje ręce wzięło i wspólną drogą ziemskiego życia ją przenosi.

Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Podczas tak pięknego jubileuszu wracają wspomnienia i ożywają obrazy wspólnie spędzonych lat. Pół wieku trwania w związku małżeńskim to czas zwykłych, codziennych spraw i ważnych momentów. Czas radości, ale też trudnych chwil, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne.

W tym niecodziennym wydarzeniu 3 października br. w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej kolejne pary małżeńskie z naszej gminy świętowały 50. rocznicę ślubu. Odznaczenia „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę otrzymało 28 par małżeńskich, które zawierały związek małżeński w 1972 r.

Przybyłych gości powitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, który skierował do Dostojnych Jubilatów okolicznościowe przemówienie. Następnie Burmistrz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Wiesławem Mendysem dokonali aktu odznaczenia Jubilatów Medalami. Życzenia złożyli również Pan Stanisław Ryczek Zastępca Burmistrza oraz sołtysi z poszczególnych sołectw. Jubilaci otrzymali też listy gratulacyjne i upominek od władz samorządowych. Uroczystą oprawę spotkania uświetnił występ kapeli „Stare Wiarusy” pod kierunkiem Pana Zygmunta Kułagi. Jubilatom odśpiewano tradycyjne „100 lat”. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i chwili refleksji. W imieniu Jubilatów głos zabrał Pan Jan Bąba sołtys sołectwa Nieczajna Górna składając podziękowania Burmistrzowi za zorganizowanie uroczystości oraz kapeli za uświetnienie uroczystości. Na upamiętnienie tego wyjątkowego spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali:

1.Urszula i Józef Aksamit

2. Irena i Ryszard Augustyńscy

3. Elżbieta i Wojciech Baran

4. Zofia i Jan Bąba

5. Zofia i Damian Bil

6. Renalda i Jan Bochenek

7. Józefa i Zygmunt Ciąbor

8. Janina i Jan Fido

9. Irena i Józef Frącz

10. Maria i Władysław Gagatek

11. Janina i Zbigniew Gędzik

12. Zofia i Władysław Grabowscy

13. Jolanta i Bohdan Houda

14. Czesława i Józef Jarzwiec

15. Maria i Zbigniew Kawa

16. Józefa i Wacław Kogut

17. Kazimiera i Edward Kozioł

18. Weronika i Adam Kula

19. Helena i Jan Kwapień

20. Maria i Julian Moździerz

21. Maria i Adam Niemiec

22. Maria i Bogdan Sak

23. Zuzanna i Stanisław Stachura

24. Krzysztofa i Marian Surowiec

25. Urszula i Ludwik Tekielak

26. Waleria i Tadeusz Woźniczka

27. Genowefa i Emil Wójcik

28. Józefa i Wojciech Żmuda

Złotym Jubilatom z okazji tak zacnego Jubileuszu, życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia, pomyślności, wzajemnego zrozumienia oraz uciechy z życia w każdym jego momencie i doczekania Diamentowych Godów.