Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

KONCERT MAŁEJ ARMII JANOSIKA NA KONIEC KOLĘDOWANIA I NA POCZĄTEK CYKLU IMPREZ „KALEJDOSKOP TWÓRCZEGO DZIAŁANIA”

plakat koncertu Małej Armii Janosika w kościele parafialnym

Piątkowy koncert kolęd i pastorałek Małej Armii Janosika będzie wydarzeniem kulturalnym oraz religijnym w parafialnym kościele pw. NMP Szkaplerznej bez precedensu w ostatnich czasach w Dąbrowie Tarnowskiej (2.02 godz.19:00). Sukces sierpniowego plenerowego koncertu tego liczącego prawie 200 osób – dzieci i dorosłych może zostać powtórzony w zimowy wieczór w nadchodzący piątek.

Zamyka on okres kolędowania podczas Święta Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem otwiera cykl wydarzeń kulturalnych w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. „Kalejdoskop twórczego działania” – autorski projekt Pawła Chojnowskiego, podczas głosowania w czerwcu 2023 r. uzyskał duże poparcie społeczne (1379 głosów mieszkańców regionu, głównie gminy Dąbrowa Tarnowska). W efekcie powierzono realizację tego zadania przez Zarząd Województwa Małopolskiego – Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Poszczególne segmenty projektu: koncerty, spotkania autorskie i warsztaty recytatorsko-teatralne będą zorganizowane w ciągu 2024 roku w partnerstwie z instytucjami: Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowskim Domem Kultury.

Koncert piątkowy Małej Armii Janosika odbędzie się również w partnerstwie z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim i Proboszczem Parafii NMP Szkaplerznej ks. Stanisławem Cyranem. W bezpiecznym parkowaniu i sprawnym udrażnianiu ruchu w pobliżu miejsca koncertu pomagać będą druhowie z OSP w Nieczajnie Górnej, nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwać będą ochroniarze. Wstęp jest wolny, ze względów organizacyjnych i logistycznych widzowie będą wpuszczani od godz.17:30. Organizatorzy zaproponowali kierowcom, w przypadku zapełnienia się parkingów obok kościoła i z tyłu świątyni, miejsca parkingowe rezerwowe w pobliżu, na terenie centrum miasta (można je znaleźć na mapce opublikowanej poniżej oraz na portalu Facebooka STKPD i DDK).

Uprzedzamy, że ilość miejsc w kościele jest ograniczona.

 

Ze względu na duże zainteresowanie koncertem kolęd Małej Armii Janosika w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej (2.02 godz.19:00) przygotowana została mapka parkingów rezerwowych. Po zapełnieniu parkingów przykościelnych OSP Nieczajna Górna kierować będzie ruchem i sugerować miejsce oznaczone na mapce.

Legenda:

1 – Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej
2 – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny
3 – Powiatowy Urząd Pracy
4 – Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej
5 – Centrum Handlowe Dąbrowiak
6 – Lidl
7 – Targowica
8 – Hotel Cristal Park
9 – Hala – Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej
10 – D.H. Centrum