Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Konkurs ekologiczny „Wiosenny Kapelusz” – rozstrzygnięty!

Ponad miesiąc do 22 kwietnia upłynął w naszym żłobku pod hasłem ekologia. A wszystko to z okazji obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia). We wszystkich grupach żłobkowych przeprowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat ekologii, a w szczególności: jak możemy zadbać o naszą planetę.

22 kwietnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do żłobka ubrane na zielono – na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta, zielona i radosna.  Świętowanie rozpoczęło się od odczytania listu do dzieci od PANI PRZYRODY.

Następnie  rozstrzygnięto  konkurs „Wiosenny Kapelusz”, który po raz pierwszy był zorganizowany w naszym żłobku. Dzieci wraz ze swoimi Rodzicami wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i udowodniły, że wykorzystując rzeczy przeznaczone do recyklingu można zrobić wspaniałe kapelusiki. Na konkurs napłynęły pięknie wykonane prace. Jury nie potrafiło wybrać pierwszych miejsc. W związku z czym wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarzeni dyplomami i ufundowanymi przez sponsorów nagrodami. Gratulujemy i już zapraszamy do udziału w następnej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.

Kolejnym punktem Dnia Ziemi był korowód z wężem.

To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, uśmiechu i na długo pozostanie w pamięci naszych szkrabów.

 

Źródło: Żłobek Samorządowy w Dąbrowie Tarnowskiej