Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Monitorujemy postępy prac przy rewitalizacji rynku

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski w dniu dzisiejszym tj. 23.02.2024 r. spotkał się z Prezesem i Przedstawicielem Spółki MTM Budownictwo, która jest wykonawcą przebudowy dąbrowskiego rynku. Celem wizyty było omówienia postępu prac związanych z przygotowywaniem niezbędnej dokumentacji, pozwoleń oraz zaplanowanie kolejnych etapów realizacji zadania.

Burmistrz jest w stałym kontakcie z wykonawcą, gospodarskim okiem nadzoruje wszystkie działania, na bieżąco śledzi i wspomaga procedury dążąc do tego, aby ta długo wyczekiwana inwestycja była jak najsprawniej zrealizowana.

Aktualnie trwają prace projektowe i uzgodnienia w zakresie przygotowania dokumentów na podstawie opracowanego Programu Funkcjonalno – Użytkowego oraz uzgodnienia z Konserwatorem Zabytków.

Wykonawca w najbliższym czasie planuje rozpocząć działania niewymagające pozwolenia na budowę w tym m.in. zabezpieczenie placu budowy, dokonanie odkrywek archeologicznych oraz częściowych prac wyburzeniowych i przygotowawczych.

Na czas trwania prac przy jednej z największych inwestycji w mieście, liczymy na wyrozumiałość i cierpliwość mieszkańców, gdyż korzystanie z rynku może być utrudnione. Także już dzisiaj zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu miejsc gdzie prowadzone będą roboty.