Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

SPOTKANIE MUZYKI KLASYCZNEJ I INTRYGUJĄCEJ SZTUKI

Recital pianistyczny Ryszarda Streba i wernisaż wystawy plastycznej Iwony Bielaszki – Podsady był płaszczyzną spotkania muzyki klasycznej (od baroku do Debussy’ego) i prac, które przykuwają uwagę odbiorców wrażliwych na piękno i tajemnicę.

Pianista jest ważnym ogniwem uwielbianego w regionie zespołu Obywatele DT, ale też muzykiem uwielbiającym klasykę oraz muzykę filmową. Jego interpretacje są na wysokim poziomie artystycznym, a fachowe komentarze stanowią istotny walor recitalu.

Prace wykonane techniką mieszaną i ceramiczne rzeźby Iwony Bielaszki – Podsady tworzą niezwykłą aurę w galerii DDK. To plastyczny odpowiednik niezwykłych przestrzeni literackich Bolesława Leśmiana oraz Edwarda Stachury. Uczestnicy sobotniego spotkania w DDK zgodnie orzekli, że był to poetycki, magiczny wieczór, dedykowany krainie łagodności w sztuce i muzyce.

Iwona Bielaszka – Podsada z zawodu jest nauczycielką o wszechstronnym pedagogicznym emploi (plastyka, historia, oligofrenopedagogika w szkołach wszystkich typów), pracuje też w bibliotece. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, Policealnego Studium Reklamy w Katowicach, wychowania plastycznego na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego w Przemyślu. Artystka prowadzi warsztaty i szkolenia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w regionie.

Swoją twórczą drogę rozpoczęła od ceramiki i rzeźby, rozwijała ją w pastelach, akwarelach, batikach i rysunku. Tworzy i prezentuje na wystawie w DDK prace w nowych technikach kolażu z użyciem powerteksu, mas plastycznych i strukturalnych.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2005 r. zdobyła nagrodę na VIII Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Pracowników Oświaty. Od kilku lat jest bardzo aktywnym członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.

Wystawa, uroczyście otwarta 3 lutego, będzie dostępna dla zwiedzających do 23 lutego w godzinach pracy instytucji.