Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Uwaga, kierowcy! Na drogach wzmożony ruch pojazdów wojskowych związany z ćwiczeniami

Od dziś (12 lutego) do końca maja na drogach niemal całego kraju trzeba spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn pojazdów wojskowych. Będzie je można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Wzmożony ruch wojskowych pojazdów ma związek z ćwiczeniami STEADFAST DEFEBDER-24 i DRAGON-24.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową oraz poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją.

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie!

Przedstawiciele armii apelują także, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.