Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe w sołectwie Brnik

Mieszkańcy sołectwa Brnik przy stołach na spotkaniu opłatkowym

W minioną sobotę w Domu Ludowym w Brniku w rodzinnej i ciepłej atmosferze odbyło się spotkanie opłatkowe, które przygotowane zostało przez Sołtysa Wsi Stanisława Króla i Mieszkańców.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: proboszcz parafii Żelazówka ks Marek Lasek, pochodzący z Brnika emerytowany ksiądz misjonarz Józef Kiwior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek.

Sobotnia uroczystość była doskonałą okazją do integracji mieszkańców sołectwa reprezentujących różne pokolenia, ciekawych rozmów i wspomnień.

Tradycja spotkań opłatkowych dla społeczności lokalnej Brnika jest niezwykle ważna, pozwala na to by mieszkańcy mogli spotkać się w miłej atmosferze i podzielić opłatkiem, symbolem pojednania i przebaczenia z sąsiadami oraz innymi zaproszonymi gośćmi.

W trakcie spotkania zgromadzeni odmówili modlitwę, złożyli sobie noworoczne życzenia oraz wspólnie radośnie kolędowali przy akompaniamencie organisty z parafii Żelazówka. Organizatorzy zadbali również o pyszny poczęstunek własnoręcznie przygotowany.

Burmistrz Krzysztof Kaczmarski zbierając głos złożył mieszkańcom najlepsze życzenia na nowy rok oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także podziękował za tak liczne przybycie.

Tego wieczoru w Domu Ludowym zapanowała świąteczna atmosfera, która pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Na duże uznanie zasługuje fakt zakorzenienia się w naszej dąbrowskiej kulturze świątecznych zwyczajów, a szczególnie kultywowanie wśród społeczności wiejskich tej pięknej tradycji jaką są spotkania opłatkowe.