Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Wizyta wojewody w gminie Dąbrowa Tarnowska

W dniu wczorajszym (18.04.2024 r.), do gminy Dąbrowa Tarnowska, przybył wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Swoją wizytę rozpoczął od spotkania w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami Samorządu Gminnego Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim oraz Zastępcą Burmistrza Stanisławem Ryczkiem, a także Wiceprezydentem Tarnowa Tadeuszem Kwiatkowskim.

Podczas spotkania rozmawiano o realizacji i finansowaniu zadań zleconych przez administrację rządową samorządom gminnym, poruszono także kwestie związane z programami, które współfinansuje budżet państwa min.: Rządowy Program Rozwoju Dróg i Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Omówiono również kwestię środków pochodzących z innych programów, z których gmina Dąbrowa Tarnowska albo korzysta, albo w najbliższym czasie planuje skorzystać poprzez złożenie wniosków o kolejne wsparcie rządowe.

Wiele inwestycji nasza gmina może realizować właśnie dzięki pozyskanym środkom rządowym przekazywanym za pośrednictwem wojewody. Fundusze te pozwalają na ciągły rozwój gminy, w tym infrastruktury czy wykonywanych remontów.

W dalej kolejności wspólnie z Wojewodą udano się w teren na wizytację obszaru przebudowy ulicy Sikorskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w miejsce planowanej budowy drogi łączącej ulicę Zazamcze z ulicą Grunwaldzką, która zdecydowanie ułatwi dojazd do szpitala powiatowego oraz lądowiska.

Wojewoda odwiedził także odnowiony budynek Szpitala Powiatowego.

Spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej miało charakter gospodarczy.