Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

X Święto Ziemniaka w Smęgorzowie

3 września, 2023 @ 16:00 - 22:30

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smegorzów i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają na festyn rodzinny – „X Święto Ziemniaka w Smęgorzowie – dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas wolny”. To impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń gminnych i cieszy się ogromną popularnością. W tym roku odbędzie się 3 września na boisku sportowym w Smęgorzowie od godziny 16:00. W bogatym programie przewidziano występy artystyczne, liczne konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, strefę dla dzieci z kącikiem plastycznym, dmuchanym placem zabaw, wata cukrową i popcornem. Zaplanowano pokaz baniek mydlanych, kolorowe warkoczyki i tatuaże Nie zabraknie tradycyjnego ogniska z pieczonymi ziemniakami i kiełbaską. Skosztować będzie można pysznej zupy „Rzodkie ziemnioki” Teresy Rygielskiej i innych smakołyków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń z naszego regionu. Członkinie SKWS przygotują również wystawę rękodzieła ludowego.

Podczas imprezy, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej pokażą najmłodszym jak poprawnie rozpoznawać grzyby jadalne i trujące. Wieczór umili zespół muzyczny „Albatros”.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz ze środków Fundacji Banku Pekao S.A. w ramach Programu Grantowego Wsparcia Kół Gospodyń Wiejskich 2023”.

Szczegóły

Data:
3 września, 2023
Godzina:
16:00 - 22:30
Kategoria Wydarzenie: