Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem, które odbędzie się 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Sali Audytoryjnej MBP, przy ul. Polnej 13.

Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Autor sześciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, programu „Inny świat” w telewizji TTV i audycji w Trójce, Jedynce, Radiu Zet oraz współzałożyciel Radia 357.

Laureat m.in. nagrody National Geographic „Traveler”, czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel oraz nagrody Osobowość Roku. Członek jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Z plecakiem przejechał 62 kraje, większość wielokrotnie. W podróży spędza często połowę roku.

Książki: „Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata”, „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”, „Świat równoległy”, „Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie”, „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Samsara. Na drogach, których nie ma”.

Wydarzenie jest organizowane w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie: „Kalejdoskop twórczego działania”) i zrealizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W czasie spotkania będzie można zakupić książki autora. Wstęp wolny!