Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Zmarł Władysław Wcisło, wieloletni dyrektor Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej

kir

Z głębokim żalem informujemy, że 18 stycznia 2024 r. zmarł Władysław Wcisło, były dyrektor Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Śp. Władysław Wcisło urodził się 23 lipca 1933 r.  w Hubenicach. W 1972 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 1976 roku na tym samym Uniwersytecie ukończył studia podyplomowe, a w 1977 roku uzyskał świadectwo ukończenia studium podyplomowego na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Odbywał również wiele kursów doszkalających, które podnosiły jego wiedzę i praktyczne kompetencje w wyspecjalizowanych dziedzinach.

Zanim objął stanowisko Dyrektora SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej był zatrudniony w Powiatowej Kolumnie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tarnowie, był Członkiem Zwyczajnym Stowarzyszenia Menadżerów Opieki Zdrowotnej w Warszawie, Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie. Pełnił również funkcję Zastępcy dyrektora wydziału zdrowia i opieki społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie. Od 1 kwietnia 2000 roku do 30 kwietnia 2014 roku był zatrudniony na stanowisku dyrektora w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ciągu wielu lat pracy śp. Władysław życzliwie służył swoją radą i doświadczeniem kierując jednostką, ofiarnie służąc pacjentom i współpracownikom.

W pamięci wszystkich pozostanie jako dobry Dyrektor, chętnie współpracujący ze wszystkimi z którymi się zetknął.

Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny i Bliskich
składa Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej,
pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Msza Św. pogrzebowa za  śp. Władysławem Wcisło odprawiona zostanie w  Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej w poniedziałek (22 stycznia 2024 r.) o godz. 14:30. Wcześniej, tj. o godz. 14:00 będzie odmawiany różaniec za duszę śp. Władysława.