29 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Nieczajnej Górnej odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego oraz przekazywanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Turniej został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Szkołę Podstawową w Nieczajnej Górnej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.
Do zawodów przystąpiło 45 uczniów szkół podstawowych z powiatu dąbrowskiego. Zmagania rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejny etap to wykazanie się znajomością przepisów na wyznaczonej trasie Miasteczka Ruchu Drogowego, a następnie pokonanie na rowerze skomplikowanego toru przeszkód.
Po zaciętej rywalizacji wyniki eliminacji powiatowych ukształtowały się następująco:
Grupa młodsza (10-12 lat):
-
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
-
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
-
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnej Górnej
-
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach
-
V- miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie
-
VI- miejsce – Szkoła Podstawowa w Pilczy Żelichowskiej
Grupa starsza (13-15 lat):
-
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
-
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnej Górnej
-
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach
-
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Pilczy Żelichowskiej
-
V- miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie
-
VI- miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
-
VII- miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie
W uroczystości wręczania nagród i pucharów uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowali Starosta Dąbrowski, a zarazem Przewodniczący Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Lesław Wieczorek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego dr Martą Chrabąszcz.
Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, a w szczególności Zwycięzcom GRATULUJEMY !
Trzymamy kciuki za kolejny etap turnieju w województwie.
Udział w Turnieju BRD to super przygoda, dobra zabawa, zdobywanie wiedzy oraz aktywnie i pożytecznie spędzony czas.
Artykuł i zdjęcia źródło: Powiat Dąbrowski