Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

KONCERT NATALII NIEMEN W ZABYTKOWEJ DĄBROWSKIEJ SYNAGODZE

W niezwykły sposób Dąbrowa Tarnowska zamierza uczcić pamięć pierwszych, częściowo wolnych wyborów demokratycznych w Polsce z 1989 r.. Zmiany po Okrągłym Stole i efekt czerwcowych wyborów do polskiego parlamentu zmieniły geopolitykę w Europie, zainspirowały społeczności zniewolonych przez komunistyczny reżim totalitarny do radykalnych zmian (rozpad Związku Radzieckiego, rozpad muru berlińskiego, rewolucja w Rumunii, aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, wybicie się na niepodległość krajów nadbałtyckich, zrzucenie jarzma przez Węgry, Bułgarię, rozpad Jugosławii na kilka osobnych państw).

Formą uczczenia tamtych przełomowych dla historii XX i XXI wieków będzie koncert Natalii Niemen w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej – dokładnie w 35.rocznicę wyborów do Sejmu i Senatu, 4 czerwca o godz.18:00.

Koncert odbędzie się w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie „Kalejdoskop twórczego działania” realizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną). Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Natalia wykona wielkie przeboje ojca – Czesława Niemena, nawiązując do projektów muzycznych (cykli koncertów w całym kraju): „Niemen znany i mniej znany”, „Niemen inaczej” i kilka własnych utworów.

Wstęp na koncert w OSK jest wolny.