Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW KULTURY POWIŚLA DĄBROWSKIEGO ZNOWU WYSTAWIAJĄ

Dwa razy do roku w galerii DDK prezentowana jest wystawa dorobku artystycznego członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Wzbogaceniem wernisażu był koncert w wykonaniu zespołu „Anioły z Jednej Szkoły”, który tworzą uzdolnione i wrażliwe wokalistki: Kinga Fido, Nadia Stachura i Zuzanna Witek. Do występu przygotowała je z dużą uwagą i pietyzmem Monika Kuta (Agencja Artystyczna „Cantar”), na co dzień prowadząca warsztaty muzyczne w DDK.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności do 25 kwietnia. Prezentuje bardzo różnorodne tematycznie i formalnie prace, dowodzące wysokich umiejętności, wielkiej wrażliwości i pasji. Można podziwiać obrazy olejne, płaskorzeźby, rzeźby (szczególnie ekspresyjny, przełamany wybuchem bomby blok mieszkalny wykonany ze styropianu przez uciekinierkę z wojny w Ukrainie Ulianą Kasimovą z Charkowa, obecnie uczennicę I LO w Dąbrowie Tarnowskiej), hafty, ikony.

W wernisażu wzięli udział m.in.: Renata Sawa – Dyrektorka Domu „Senior+”, Agnieszka Szymczakowska – Wiceprezeska Zarządu Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Tarnowskiej, członkowie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DDK Krystyna Guzik i Barbara Kita.

Swoje prace wystawiają: Monika Bielat-Sobiczewska, Wioletta Dziedzic, Ewa Łazowska, Wiktor Mazur, Janina Mikos, Stefan Stroński, Danuta Szczygieł, Edmund Wik, Irena Pieńkowska, Dariusz Milas, Uliana Kasimova, Magdalena Dudek, Kinga Birecka.