Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Gmina Dąbrowa Tarnowska przystąpiła do „Programu wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki”.

Zdjęcie trzech kompostowników na trawniku

Celem zadania jest promocja kompostowania bioodpadów na własne potrzeby, edukacja mieszkańców w zakresie zagospodarowania bioodpadów (odpadów zielonych, odpadów kuchennych) oraz zwiększenie ilości bioodpadów zagospodarowanych we własnym zakresie w kompostownikach przydomowych, a w rezultacie ograniczenie ilości bioodpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie województwa małopolskiego.

Województwo Małopolskie udzieliło gminie pomoc finansową na ww. zadanie w wysokości 33 000 zł.

Na chwilę obecną został wyłoniony wykonawca – Firma Ekobat z Łodzi, który dostarczył zamówione kompostowniki.

W dniach 16 i 17 maj 2024 r. w godzinach od 800 do 1400 w PSZOK ul. Jagiellońska 56 będą wydawane mieszkańcom kompostowniki po podpisaniu umowy użyczenia. Kompostowniki zostaną przekazane tym mieszkańcom, którzy złożyli zapotrzebowanie w odpowiednim terminie.

Mieszkańcy otrzymają kompostowniki TERMO-700 dostosowane do niemal każdego ogrodu o pojemności 720 litrów w kolorze czarnym. Solidne ścianki pojemnika o grubości 4,6 mm wykonane są w całości z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Pojemniki charakteryzują się nowoczesną formą oraz dużą funkcjonalnością. Posiadają zdejmowaną pokrywę z płynną regulacją dopływu powietrza oraz zamkiem. Na dole kompostownika znajdują się dwie wygodne klapki do wybierania gotowego kompostu.

Do kompostownika dołączona będzie etykieta A4 informująca o źródle finansowania.

 

 


Projekt finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.