Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI Z KATARZYNĄ GACEK W MBP

O warsztacie pisarskim, inspiracjach i postaciach serii „Supercepcja” opowiedziała młodym czytelnikom autorka Katarzyna Gacek goszcząca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej 14 maja br.

W spotkaniu autorskim w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek wzięły udział chętne dzieci, a także „Świetliki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

Pisarka i autorka scenariuszy zaprezentowała bohaterów popularnej serii dla młodych, wspomniała o początkach swojej twórczości literackiej i zwróciła uwagę dzieci na fakt, że każdy posiada jakąś „supermoc” (nie tylko bohaterowie jej książek), która nie przeszkadza
w prawdziwych przyjaźniach.

Autorka chętnie rozmawiała z czytelnikami, a na pamiątkę miłego spotkania każdy mógł otrzymać autograf i wykonać wspólne zdjęcie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie: „Kalejdoskop twórczego działania”) i zrealizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.