Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Informacja ws. kompostowników

Zdjęcie trzech kompostowników na trawniku

Pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Klimatu, Środowiska i Poprawy jakości powietrza dnia 28 lutego 2024 r. poinformował o podjętej Uchwale Nr LXXX/1157/24 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 26 lutego 2024 r. w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki.

W związku z powyższym informujemy, że gmina Dąbrowa Tarnowska będzie realizowała ww. zadanie po podpisaniu stosownej umowy, o czym będziemy informować zainteresowanych mieszkańców, którzy złożyli ankiety wyrażając tym samym chęć przystąpienia do zadania.

Celem zadania jest promocja kompostowania bioodpadów na własne potrzeby, edukacja mieszkańców w zakresie zagospodarowania bioodpadów (odpadów zielonych, odpadów kuchennych) oraz zwiększenie ilości bioodpadów zagospodarowanych we własnym zakresie w kompostownikach przydomowych, a w rezultacie ograniczenie ilości bioodpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie województwa małopolskiego.