Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Lipinach

bramka do piłki nożnej na zielonej murawie boiska
Gmina Dąbrowa Tarnowska uzyskała dofinansowanie na realizację zadania w Lipinach w wysokości 175 460,00 zł ze środków Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”.
 
Przyszkolne boisko w Lipinach zostało wykonane w roku 2014 i uległo znaczącej degradacji nawierzchni, dlatego planowana jest jej wymiana. Nawierzchnia aktualnie jest niebezpieczna dla użytkowników, którymi w szczególności są dzieci szkolne.
 
W ramach zadania przewiduje się modernizację boiska sportowego o wymiarach 42 x 22m (pole gry: 40 x 20m) o nawierzchni poliuretanowej. Nowa nawierzchnia będzie się składać z dwóch warstw. Dodatkowo niezbędny jest montaż urządzeń sportowych (bramki, kosze do koszykówki) oraz prace związane z ogrodzeniem obiektu (wymiana wybranych elementów).
 
Gmina Dąbrowa Tarnowska niezwłocznie przystępuje do prac związanych z przeprowadzeniem inwestycji – przygotowaniem materiałów do postępowania przetargowego. Harmonogram inwestycji zakłada realizację zadania z terminem zakończenia w sierpniu bieżącego roku, tak aby w nowym roku szkolnym młodzież mogła już korzystać z odnowionej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Lipiny.