Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

ODBLASKOWO W MBP

Bardzo widoczni, bo w odblaskowych kamizelkach, odwiedzili w czwartek 21 września br. Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej uczniowie klas II b i V c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej z nauczycielami Renatą Klimek i Małgorzatą Gawlik.

W ramach projektu “Odblaskowa Szkoła”, w którym udział bierze SP nr 2 i ich stałej współpracy z Oddziałem dla Dzieci MBP przygotowano zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

Na spotkanie składał się odblaskowy eksperyment, czyli warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem przygotowanej przez dzieci pozorowanej sytuacji na nieoświetlonej drodze poprzedzony prelekcją w oparciu o fachową literaturę.

To doświadczenie naocznie uświadomiło uczniom, którzy znaleźli się w pozycji kierowcy, że odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego.

W makietach pudełkowych dzieci zainscenizowały scenki z zachowania w ruchu drogowym, które zostały nagrane i z nich zmontowany zostanie spot informacyjny, który pojawi się wkrótce na naszej stronie biblioteki.