Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

PIĄTKOWY WIECZÓR Z KONCERTEM DUETU AKORDEONOWEGO W SYNAGODZE

6 października 2023 r. o godz.17:00 w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej (dawnej synagodze) odbędzie się niezwykle klimatyczny koncert dwóch młodych, zdolnych akordeonistów – Cebula & Kusion Duo. Na program koncertu złożą się melodie skomponowane w czasie, w którym powstawały prezentowane radioodbiorniki, a także ponadczasowe i lubiane utwory jak: “LIbertango”, czy też “Pod niebem Paryża”. Wykonawcy to Łukasz Cebula i Paweł Kusion – laureaci wielu konkursów akordeonowych ogólnopolskich i międzynarodowych.

Łukasz Cebula – artysta solowy, kameralny, zarówno w muzyce klasycznej jak i rozrywkowej. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach studyjnych oraz współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Od 2016 roku jest kierownikiem sekcji Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”. Paweł Kusion w swoim dorobku artystycznym zagrał szereg koncertów w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma artystami m.in. Con Affetto, Motion Trio, Big Band Krak. W 2016 roku wraz zespołem Motion Trio w ramach festiwalu La Folle Journѐe nagrał płytę „La Nature”.

Koncert będzie wzbogacenie wernisażu wystawy “Radio Nostalgia”. Prezentuje ona radioodbiorniki z lat dwudziestych i trzydziestych XX w. oraz polskie odbiorniki radiowe z lat 1946-66 z kolekcji Ks. Ryszarda Piaseckiego. Sponsorem koncertu jest Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej. Na wernisaż i koncert zapraszają Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury. Wstęp jest wolny.