Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu strażackiego dla OSP Szarwark

Dzień 30 września 2023 roku przejdzie do historii jako jedna z ważniejszych dat w dziejach Ochotniczej Straży Pożarnej w Szarwarku. W tym dniu odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szarwarku.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym pw. Andrzeja Boboli Męczennika w Szarwarku, którą odprawił ksiądz proboszcz Waldemar Patulski. Następnie na placu przed kościołem ksiądz proboszcz poświęcił wóz strażacki.

Dalsze uroczystości kontynuowano w Domu Weselnym Szarwark. Przybyli goście na ręce Prezesa Jednostki Sławomira Minora złożyli serdeczne gratulacje i życzenia, aby nowy pojazd zawsze służył im w każdej sytuacji i pomógł w skutecznym gaszeniu pożarów oraz ratowaniu ludzi.

Przekazanie pojazdu strażackiego to niezwykle istotne wydarzenie dla każdej jednostki straży pożarnej. Natomiast poświęcenie to akt, który ma na celu uświęcenie nowego pojazdu i zapewnienie ochrony dla tych, którzy będą z niego korzystać. Takie wydarzenia są bardzo ważne dla lokalnej społeczności, ponieważ pokazują, że strażacy są gotowi na każde wyzwanie i mają nowoczesne narzędzia, które pomagają im w codziennej pracy.

W tej niezwykłej chwili symbolizującej wspólną troskę o bezpieczeństwo naszej społeczności, druhom towarzyszyli przedstawiciele samorządu gminnego na czele z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Mendysem. Obecni byli również: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Oficer Prasowy mł. bryg. Daniel Misiaszek, a także delegacje jednostek OSP z terenu gminy.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i podziękowania dla zasłużonych strażaków i osób wspierających jednostkę.

Zakup samochodu specjalizowanego pożarniczego marki MERCEDES-BENZ model: 1325 z napędem 4 x 4 sfinansowano ze środków z budżetu Gminy Dąbrowa Tarnowska w wysokości 377.500,00 zł oraz z budżetu Powiatu Dąbrowskiego. Całość zakupu samochodu wyniosła 385.000,00 zł brutto.