Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Wyczekiwany dzień!

28 września 2023 r. nastąpił szczęśliwy dzień dla uczniów, przedszkolaków i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce. Społeczność szkoły miała przyjemność uczestniczyć w podniosłej uroczystości otwarcia i poświęcenia zmodernizowanego budynku szkoły i przedszkola 1A. Po dziesięciu latach starań pani dyrektor Magdaleny Woynarowskiej-Piaseckiej oraz rodziców i mieszkańców w 2022 r. udało się przegłosować w radzie miasta Dąbrowa Tarnowska decyzję o remoncie i rozbudowie starego budynku. We wrześniu 2023 r. odnowione sale zostały oddane do użytku uczniów.

Uroczystość rozpoczęliśmy mszą święta, następnie wraz ze sztandarem szkoły i proporcem drużyny Orląt przeszliśmy okazałym pochodem do szkoły, gdzie pani dyrektor podziękowała tym, którzy przyczynili się do modernizacji szkoły oraz przywitała naszych znakomitych gości. Wśród osób przecinających okolicznościową wstęgę można wymienić szanownego pana posła na sejm RP Wiesława Krajewskiego, burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, sołtysa wsi Żelazówka Kazimierza Pinasa oraz pana dyrektora delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie Łukasza Drewienkiewicza.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Marek Lasek poświęcił budynek oraz tablicę upamiętniającą wszystkich ludzi dobrego serca, którzy przyczynili się do poprawy warunków nauki szkoły w Żelazówce. Mieliśmy też możliwość obejrzenia radosnego programu artystycznego przygotowanego przez przedszkolaków i uczniów klas I-VIII. Dziś możemy cieszyć się warunkami do nauki na najwyższym poziomie. Bardzo serdecznie za podjęcie takiej decyzji dziękujemy!