Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Podpisano umowę na kompostowniki dla mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej

20 marca br. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz ze Skarbnikiem Gminy Małgorzatą Bąba podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie umowę pomiędzy Województwem Małopolskim a Gminą Dąbrowa Tarnowska na udzielenie pomocy finansowej w zakresie zaopatrzenia na kompostowniki.

Na realizację ww. zadania nasz samorząd otrzymał środki finansowe w wysokości 33 000,00 zł.

Niebawem Gmina dokona wyboru firmy na wyprodukowanie i dostawę kompostowników. W dalszej kolejności nastąpi rozdysponowanie protokołem przekazania pojemników tym mieszkańcom, którzy zgłosili zapotrzebowanie w odpowiednim terminie i zakwalifikowali się do projektu.

Celem zadania jest promocja kompostowania bioodpadów na własne potrzeby, edukacja mieszkańców w zakresie zagospodarowania bioodpadów (odpadów zielonych, odpadów kuchennych) oraz zwiększenie ilości bioodpadów zagospodarowanych we własnym zakresie w kompostownikach przydomowych, a w rezultacie ograniczenie ilości bioodpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie województwa małopolskiego.