Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Postępy prac przy realizacji inwestycji w Strefie Ekonomicznej na terenie Morzychny

27 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z lokalnym inwestorem ze spółki „Alpha Interior”, który realizuje swoje zamierzenie w strefie ekonomicznej.

To spotkanie wynikło z kolejnego kamienia milowego, który przybliża nas do wybudowania zakładu produkcyjnego w Morzychnie. Niedawno Inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę, której projektowanie trwało kilka miesięcy. Wybudowana zostanie hala produkcyjna o pow. aż 5 tys. m2 oraz budynek socjalny i biurowy, a także duży parking z miejscem na 100 pojazdów.

W hali będzie odbywać się produkcja elementów z branży meblowej. Zgodnie z przedstawionym przez Inwestora zamiarem do wytwarzania tych towarów używane będą głównie surowce naturalne.

Obecnie trwają uzgodnienia dot. powstającej infrastruktury wokół zakładu, a także systemu komunikacji z drogą wojewódzką, który będzie drogą wykonaną przez samorząd gminny.

Wspomniane połączenie terenu zakładu nastąpi poprzez wybudowanie od podstaw drogi gminnej w Strefie wraz z infrastrukturą, wodociągiem oraz odwodnieniem. Szacowany koszt wykonania to ok. 3 mln zł. Między innymi to właśnie ta droga znalazła się w programie przebudowy i odbudowy dróg przez gminę w 2024 roku, na który pozyskane zostało 27 mln zł. W najbliższych tygodniach, po naniesieniu zmian w istniejącym projekcie dróg w Strefie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego połączenia, a następnie rozpocznie się jego realizacja.

Mam nadzieję, że ta pierwsza inwestycja w naszej strefie ekonomicznej, w której zatrudnienie może znaleźć kilkadziesiąt osób spowoduje, że pojawią się następni inwestorzy, a długo oczekiwany moment rozpoczęcia funkcjonowania strefy stanie się faktem – mówi Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.