Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z TOMKIEM MICHNIEWICZEM W MBP W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

W wiosenne popołudnie 24.04.2024 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyło się spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem – podróżnikiem, dziennikarzem, reportażystą i organizatorem wypraw w różne rejony świata. Jest autorem sześciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, programów telewizyjnych i audycji radiowych.

Autor podzielił się z zebraną publicznością bogatym doświadczeniem i spostrzeżeniami, które zgromadził podczas swoich licznych podróży. W charyzmatyczny, a zarazem w pełen humoru sposób, przedstawił różnorodną paletę kultur i mentalności społeczności żyjących na naszej planecie. Wskazał, że to co uznajemy jako mieszkańcy danego kraju za „normalność” jest mocno subiektywne i nie powinniśmy własnego postrzegania rzeczywistości odnosić do ogółu ludzi. Podczas wydarzenia poruszony został także temat współczesnej turystyki i jej różnych odcieni. Dziennikarz dał się poznać jako porywający mówca angażujący widownię poprzez zadawanie pytań, stawianie dylematów i reagowanie na emocje zebranych.

Tomek Michniewicz w swoich książkach nie boi się podejmować tematów trudnych i kontrowersyjnych, które zmuszają czytelnika do zastanowienia się, w jakim kierunku jako ludzkość zmierzamy. Pogłos problematyki poruszonej w jego reportażach wybrzmiał także podczas spotkania.

Na zakończenie nie zabrakło pytań od licznie zgromadzonej publiczności, podpisywania egzemplarzy książek, wspólnych fotografii oraz rozmów z autorem.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie: „Kalejdoskop twórczego działania”) i zrealizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.