Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Spotkanie noworoczne dla seniorów i poświecenie sprzętu dla OSP Gruszów Wielki

Mieszkańcy Gruszowa siedzą przy świątecznym stole

Obchodzony w niedzielę 21 stycznia Dzień Babci i Dziadka miał w tym roku w Gruszowie Wielkim wyjątkowo uroczystą oprawę. Rozpoczął go koncert kolęd w wykonaniu kapeli podwórkowej „Stare Wiarusy”, bezpośrednio po Mszy św. odprawionej przez Ks. Proboszcza Marka Synowca w miejscowym kościele pw. Św. Maksymiliana M. Kolbego. Druga część uroczystości z poczęstunkiem i symbolicznym opłatkiem odbywała się w miejscowym Domu Ludowym. Gospodynią spotkania zorganizowanego przez gruszowskich strażaków była Radna Rady Miejskiej, a zarazem Prezes OSP Gruszów Wielki i sołtys wsi Józefa Taraska. Wśród zaproszonych gości byli: Ks. Proboszcz Marek Synowiec, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Z-ca Burmistrza Stanisław Ryczek, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Andrzej Giza i Kamil Kwiatkowski z Zarządu Powiatu Dąbrowskiego. Radę Miejską reprezentowali: Kazimiera Wąż i Zygmunt Kułaga, a instytucje gminne: Marcin Jarzwiec – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim i Anna Jastrzębiec-Witowska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ważną częścią uroczystości była prezentacja i poświecenie przez Ks. Proboszcza lekkiej przyczepki wsparcia sprzętowego OSP Gruszów Wielki. Warto zaznaczyć, że druhowie tej jednostki we własnym zakresie i przy zaangażowaniu własnych środków, zaprojektowali, wykonali i doposażyli wnętrze przyczepki w armaturę przeciwpożarową. Wykonali także stosowne oznakowanie.

Spotkanie było okazją do podsumowania przedsięwzięć, które udało się sfinalizować w ubiegłym roku. Mieszkańcy wyrazili wdzięczność za inwestycje drogowe w sołectwie oraz budowę chodnika. Burmistrz przedstawił plany dalszych działań w Gruszowie Wielkim m. in. wymianę dachu na budynku szkolnym. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, któremu przewodzili „Stare Wiarusy”, na co dzień związani z Dąbrowskim Domem Kultury.