Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Spotkanie poetyckie z Darią Łucką i “Zapiskami Anieli” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Ostatni dzień kalendarzowego lata w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej był okazją do przedstawienia dąbrowskiej publiczności poezji z tomiku „Zapiski Anieli” autorstwa Darii Łuckiej przy akompaniamencie muzyki w wykonaniu lokalnego artysty Bartłomieja Więcka. Opublikowana pod koniec 2022 roku przez wydawnictwo Marszałek Development & Press z Torunia książka jest lirycznym zapisem marzeń, chwil szczęścia, a także niepewności i wielu trudnych emocji tytułowej Anieli, która ucieka od jednoznaczności i symetrii oraz buduje swój wielowymiarowy świat. Narratorka prowadzi wiele pięknych dialogów z duszą i współpracuje z aniołami.

Autorka wierszy – Daria Łucka jest mamą nastolatki i doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Posiada także magisterium z filozofii. Jako pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, akademicko łączy te dwie dyscypliny wiedzy, a ponadto pełni funkcję koordynatorki programu Erasmus+ i współpracy międzynarodowej w Instytucie Socjologii UJ. Pisanie poezji to jej nowe odkrycie, które postrzega w kategoriach frajdy i artystycznego spełnienia. Swoją twórczość liryczną traktuje jako dodatkowe wzbogacenie swojego pełnego wyzwań i obowiązków życia.

Spotkanie prowadziła dyrektor dąbrowskiej książnicy Anna Jastrzębiec-Witowska. Wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń i instytucji, takich jak Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystyny Guzik, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzaty Morawiec, Dyrektor Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Marzeny Treli, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie Elżbiety Kaczochy oraz Kierownik dąbrowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie Agaty Obara-Giery. W wydarzeniu wzięli udział także członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, uczestnicy warsztatów artystycznych działających przy MBP oraz wszyscy, którym poezja dopełniona muzyką jest bliska. Uczestników spotkania obywającego się w nastrojowej wrzosowej dekoracji, oprócz duchowej strawy, przygotowano także słodki poczęstunek. Wieczór poetycki Darii Łuckiej odbył się w ramach bibliotecznego cyklu “Dąbrowskie Spotkania z Poezją”.