Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Sutków z nowym sprzętem w CKS dofinansowanym w ramach „Małopolskie świetlice wiejskie 2023”

Mieszkańcy sołectwa Sutków od wielu lat prężnie i zgodnie działają na rzecz swojej miejscowości. Wszystkie działania mające zintegrować społeczność miejscowości rada sołecka wraz
z sołtysem podejmuje w porozumieniu i dzięki wsparciu Gminy Dąbrowa Tarnowska.

Od wielu lat w tej miejscowości organizowane są spotkania noworoczne dla seniorów. Sołectwo Sutków zawsze bierze udział w Święcie Ziemniaka w Smęgorzowie przygotowując swoje stoisko, organizuje szeroko zakrojoną pomoc charytatywną dla mieszkańców jak również z sąsiednich miejscowości oraz pomaga w różnego rodzaju festynach i akcjach społecznych gminy. Do tej pory działania te musiały być wykonywane w niezbyt komfortowych warunkach i sprzęcie.

Dzięki otrzymanemu dotacji w kwocie 28.000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, uzyskanemu przez Gminę Dąbrowa Tarnowska w ramach konkursu o udzielanie pomocy finansowej dla gmin na realizację zadania polegającego na doposażeniu świetlic wiejskich – „Małopolskie świetlice wiejskie 2023” oraz dofinansowaniu z Budżetu Gminy Dąbrowa Tarnowska w kwocie 12.000 zł, udało się na nowo wyposażyć pomieszczenia Centrum Kulturalno Społecznego w Sutkowie w sprzęt i meble kuchenne o wartości 40.000 zł

W ramach doposażenia świetlic wiejskich pn.: „Małopolskie świetlice wiejskie 2023” Centrum Kulturalno Społeczne w Sutkowie wyposażone zostało w nowe meble kuchenne „na wymiar”, zabudowę zlewu ze zlewozmywakiem jednokomorowym głębokim oraz baterią, zmywarkę, szafkę z półkami, stół roboczy, kuchnię gazową z piekarnikiem elektrycznym 90, ekspres do kawy, 30 krzeseł składanych, regał magazynowy ze stali nierdzewnej oraz kosz na śmieci.

Realizacja tego zadania w znacznym stopniu pomoże mieszkańcom Wsi Sutków w podniesieniu standardu życia i pracy na terenach wiejskich poprzez realizację zadań podnoszących atrakcyjność zamieszkania na wsi i otwierających tę miejscowość na potrzeby mieszkańców.

Działania te umożliwią zachowanie szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego i jeszcze szerszą integrację społeczności.