Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Wernisaż wystawy malarstwa Wioletty Dziedzic w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Dąbrowie Tarnowskiej to fuzja literatury i innych sztuk pięknych, także wizualnych i dźwiękowych. Jedną z atrakcji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej był wernisaż wystawy prac malarskich Wioletty Dziedzic, artystki z związanej ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Obrazy tworzące ekspozycję pt. „Pomiędzy nostalgią, a zachwytem” zaprezentowano w galerii na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej. Nawiązują do kultury ludowej i rustykalnego życia, które Wioletta Dziedzic afirmuje zarówno w pracy zawodowej, jak i przy realizacji swojej malarskiej pasji. Wspomniała o tym dyrektor MBP Anna Jastrzębiec-Witowska, która przybliżyła gościom twórczość artystki.

Malarka mieszka w Swarzowie (gmina Olesno) i pracuje w Domu Malarek w Zalipiu. Artystycznie spełnia się w grupie „AA”, czyli wśród Artystów Amatorów, działających przy Dąbrowski Domu Kultury, gdzie już wcześniej prezentowała swoje prace.

Spotkanie spotkało się z pozytywnym odzewem sympatyków i czytelników MBP w Dąbrowie Tarnowskiej. Wśród jego uczestników nie zabrakło m.in.: Stanisława Ryczka – długoletniego zastępcy Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Małgorzaty Morawiec – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Agaty Obara-Giery – kierującej dąbrowską filią Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie, Wandy Chlastawy – emerytowanej dyrektor Domu Malarek w Zalipiu, Eweliny Sokołowskiej – obecnej dyrektor Domu Malarek w Zalipiu, licznych przedstawicieli środowiska artystycznego, zwłaszcza Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego oraz rodziny i przyjaciół artystki.

O nastrojową, muzyczną oprawę wernisażu zatroszczył się pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej muzyk i instrumentalista Ryszard Streb. Okolicznościowy podwieczorek przygotowała Restauracja Powiśle, a przyjaciółki artystki z Domu Malarek w Zalipiu zadbały o smaczne ciasto. Wystawę można zwiedzać do 22.06.2024 roku od poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki. Jest to kolejna ekspozycja prezentowana w ramach cyklu „Artyści Powiśla Dąbrowskiego”.