Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Wyniki ankiety dot. wykorzystania nagrody za działania na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza

czek i statuetka drzewo

Drodzy Mieszkańcy,

Zakończyło się głosowanie dot. wykorzystania nagrody za działania na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza w ramach 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w kategorii #ekoGMINA miejsko-wiejska w wysokości 15 tysięcy złotych.

W ankiecie podaliśmy 3 propozycje wydatkowania otrzymanych funduszy, które będą przydatne i użyteczne dla każdego, bez określania konkretnej grupy społecznej bądź wieku:

  • Nowe nasadzenia drzew – Katalp w centrum miasta wzdłuż ulicy Jagiellońskiej na wysokości bloków i lokali usługowych.

  • Kosze na zwierzęce odchody zainstalowane w centrum miasta, na plantach i w parku miejskim.

  • Donice betonowe/kwietniki z kolorowymi nasadzeniami, które zostaną usytuowane m.in. w centrum miasta, przy przystankach autobusowych itp.

Docierały do nas głosy, że wskazane opcje są trafne i zostały z aprobatą przyjęte przez mieszkańców.

Mobilizacja naszych obywateli daje nam satysfakcję, wynikającą z ich poczucia odpowiedzialności za wygląd i estetykę naszego miasta oraz troskę o wspólne dobro.

Już po raz kolejny Społeczność Dąbrowy wsłuchała się w nasze apele dotyczące oddawania głosów w ankiecie. Ta forma wspólnego podejmowania decyzji i wypowiadania się o sprawach dotyczących naszej małej społeczności na pewno będzie przez nas wykorzystana jeszcze nie jeden raz.

Podsumowując wszystkie oddane głosy najwięcej zdobyła propozycja nr 1 – nowe nasadzenia drzew – katalp w centrum miasta wzdłuż ulicy Jagiellońskiej na wysokości bloków i lokali usługowych. W związku z tym nagroda przeznaczona zostanie na powyższy cel.

Jednakże na pozostałe propozycje również oddano bardzo dużo głosów, a więc mamy świadomość, że są to oczekiwane przez dąbrowian projekty. Dlatego podjęliśmy decyzję, że pozostałe dwie opcje, także zrealizujemy i sfinansujemy ze środków własnych z budżetu gminy.