Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

,,Pomocna Dłoń” na wyjeździe szkoleniowym finansowanym z Województwa Małopolskiego

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowało w dniach 23-24 września br. dla swoich podopiecznych i ich rodzin wyjazd szkoleniowy do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego LIMBA w Poroninie. Zadanie to było realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ,,Festyn Rodzinny – Radosny Dzień Dziecka 2023 – 2024. Pomagamy rodzinom z niepełnosprawnością – Integracja 2023 – 2024”

Uczestnicy projektu w ramach ww. zadania m.in. uczestniczyli w zajęciach z psychologiem i w zajęciach prowadzonych przez samych członków Stowarzyszenia, dzieląc się w ten sposób swoimi talentami. Zostało także zorganizowane ognisko integracyjne w przynależącej do ośrodka bacówce podczas, którego podopieczni Stowarzyszenia brali udział w zabawach i treningach psychoedukacyjnych, poznawali techniki relaksacji oraz nowe ciekawe formy rozrywki, które motywują do współpracy, empatii oraz pobudzają kreatywność.

Dzięki funduszom z projektu uczestnicy doskonalili umiejętności asertywności, poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Są to niezwykle ważne doświadczenia dla niepełnosprawnych uczestników wyjazdu.

Dzięki takim właśnie działaniom i wyjazdom wzmacnia się potencjał Stowarzyszenia, zacieśniają się więzi między członkam

i Stowarzyszenia oraz całymi rodzinami podopiecznych, rozszerzają się możliwości działania oraz wzrastają umiejętności i kompetencje członków. Wzrasta również wiara we własne możliwości i poczucie własnej godności.