Oficjalny portal Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska
Szukaj
Close this search box.

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Mają Drożdż – MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Mają Drożdż, które odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 17:00 w Sali Audytoryjnej MBP.

Autorka urodziła się w Tarnowie i nadal tam mieszka. Swoje życie dzieli między rodzinę, pisanie oraz pełnoetatową pracę zawodową. W wolnym czasie oddaje się drobnym przyjemnością, jak pieczenie czy relaks przy dobrej muzyce, książce lub filmie.

Pasje do pisania odkryła jako nastolatka i wciąż poddaje się wenie twórczej. Jej szuflada pełna jest historii, które czekają, aby ujrzeć światło dzienne. Nierzadko inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami, które okrywa literacką fikcją. Trudną tematykę przeplata z elementami humorystycznymi, aby dać czytelnikowi chwilę wytchnienia od skrajnych emocji, a tych w jej twórczości jest całkiem sporo. Znana jest z kreowania realistycznych postaci, które poddaje psychologicznej analizie. Potrafi umiejętnie łączyć gatunki literackie w jednej powieści, dlatego też każdy może znaleźć w jej książkach coś dla siebie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie: „Kalejdoskop twórczego działania”) i zrealizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wstęp wolny!